קניתי שרת אחסון, כמה כוננים אני צריך?

איזה כיף! החלטתם להתחדש בשרת אחסון מקצועי!

כאשר אתם קונים שרת, אתם קונים את המארזגוף המכשיר בלבד, באנגלית Enclosure בלבד. כל שרתי האחסון של Synology או QNAP מגיעים ללא כוננים, ולכן תצטרכו לרכוש אותם בנוסף.

כלל האצבע הוא כונן אחד יותר ממה שה-NASNetwork Attached Storage - שרת אחסון רשתי מסוגל להכיל.

לדוגמה, שרת עם 4 מפרצי כוננים (Bays), יפעל ויכיל 4 כוננים, ובזכות הטכנולוגיה של Synology, ה-SHR-1, תוכלו לאפשר ל-3 כוננים להיות זמינים לאחסון הקבצים שלכם, ואילו הכונן הרביעי ישמש ככונן יתיר (Redundancy).

במידה ואחד הכוננים שובק חיים, כל המידע שבכונן הפגום עובר אוטומטית לכונן היתיר, וכל האינפורמציה שלכם מוגנת.

במצב המתואר, כאשר יש כונן תקול במארז, חשוב להחליף אותו במהירות האפשרית, כיוון שפונקציית הגיבוי אינה קיימת כל עוד אין ברשותכם כונן יתיר, והמידע שלכם מאוחסן אך ורק בכוננים הנותרים ללא גיבוי.

הכוננים מתקלקל, חשוב להחליף אותו במהירות האפשרית

 

כל המידע שבכונן הפגום עובר במיידי לכונן היתיר, ואתם לא מאבדים מידע.

לאחר שדבר כזה קרה, ויש לכם כונן פגום בתוך ה-NAS, חשוב להחליף אותו באופן מיידי וכמה שיותר מהר, מכיוון שברגע הזה אין לכם כבר כונן יתיר, ואם כונן נוסף יהפוך לתקול - תאבדו את כל המידע שנמצא עליו.

לכן, כאשר קונים NAS, חשוב לקנות כונן אחד יותר ממה שה-NAS מסוגל להכיל, כדי שיהיה לכם כונן נוסף בשלוף להציל את המצב.

 

אופציה נוספת ש-Synology מאפשרים היא טכנולוגיית ה-SHR-2, שמאפשרת שימוש ב-2 כוננים יתירים, כדי שבמידה וכונן נהרס אחד אחרי השני בטווח קצר - עדיין יישמר לכם כל המידע גם כש-2 כוננים הפכו תקולים!

לעסקים או אנשי מקצועי שמתכוונים לעבוד עם SHR-2, מומלץ לקנות שרת עם מעל 4 מפרצי כוננים, מכיוון ששרת של 4 כוננים, ו-2 מתוכם יתירים, אתם נשארים עם מקום אחסון של 2 כוננים בלבד, ומאבדים את הייתרון של טכנולוגיית ה-SHR ומקבלים משהו דומה ל-Raid 1, שזוהי טכנולוגיית שכפול בסיסית: על כל כונן, יש כונן גיבוי (עבור 8 כוננים, 4 כוננים צריכים להוות גיבוי), כאשר עם SHR-2 אתם יכולים לאחסן 8 כוננים ועדיין רק 2 הם יתירים, וה-6 הנוספים זמינים לשימוש. בנוסף לזאת אתם מקבלים ביטחון אף יותר גבוה מאשר בטכנולוגיית ה-Raid 1 שמהווה גיבוי של כונן אחד לכל כונן, בעוד ה-SHR-2 מהווה גיבוי כשל של 2 כוננים.

 

אנחנו ב-GemDrives נשמח לעזור לך לבחור את השרת המתאים עבורך, ולספק לך הנחה במידה ותחליט/י לרכוש אצלנו שרת+כוננים.

אל תהססו ליצור איתנו קשר בצ׳אט שבאתר, במייל info@gemdrives.co.il, ב-Whatsapp, או בטלפון 077-804-00-66

השאר תגובה

שים לב, התגובות ייבדקו קודם לפני פרסומן